پذیرش

1.در چه حوزه هایی تیم‌ها را پذیرش میکنید؟

پاسخ:  شتابدهنده توانا به طور تخصصی در حوزه دارو و مکمل فعالیت می‌کند. در مجموع تیم هایی که در زمینه دارو، آرایشی و بهداشتی، فرآورده‌های بیولوژیکی، مواد موثره دارویی، مکمل و فرآورده‌های طبیعی فعالیت میکنند می‌توانند در شتابدهنده توانا پذیرش شوند.

2.فرآیند شتابدهی تیم های پذیرفته شده به چه صورت است؟

پاسخ: ابتدا تیم‌های فناور طرح پیشنهادی خود را در قالب پروپوزال معین شتابدهنده توانا ارسال کرده سپس کارشناسان طرح ارسالی را ارزیابی و بررسی نموده و در صورتی که تیمی را برای پذیرش انتخاب کنند متناسب با پیشرفت طرح تعیین می‌کنند که در چه مرحله ای پذیرش شود. در صورتی که تیمی هنوز در مرحله ایده باشد و به نمونه اولیه نرسیده باشد در مرحله پیش شتابدهی پذیرش می‌شود. در این مرحله تیم‌ها در بازه ای 2 الی 3 ماهه با کمک مشاوران و منتورهای شتابدهنده بوم مدل کسب و کار، امکان سنجی اولیه و برنامه زمان بندی پروژه خود را تکمیل می‌کنند.

اگر تیمی به نمونه اولیه پذیرفتنی رسیده باشد در مرحله شتابدهی پذیرفته می‌شود و در این مرحله با دریافت خدمات مشاوره و منتورینگ و با استفاده از امکانات و خدمات آزمایشگاهی شتابدهنده به توسعه محصول و آزمون های کنترل کیفی استاندارد میپردازد. تیم در مرحله شتابدهی طی مدت 12 الی 24 ماه به خروجی‌هایی همچون ثبت شرکت، تدوین طرح کسب و کار، تولید بچ نیمه صنعتی، ثبت محصول و اخذ مجوزهای لازم دست می‌یابد. تیمی که به خروجی های مناسب دست یابد به مرحه پسا شتابدهی وارد می‌شود و با جذب سرمایه گذار محصول وارد بازار می‌شود.

3.تعداد افراد حاضر در تیم چند نفر باید باشد؟

پاسخ: در مرحله پیش شتابدهی تیم هایی با جمعیت 1 الی 4 نفر پذیرفته می‌شوند. اما در ادامه در مراحل بعدی ممکن است تیم ها نیاز به جذب نیروی انسانی پیدا کنند که در این موارد شتابدهنده توانا در امور تیم سازی و شبکه سازی با تیم همکاری می‌کند.

4.آیا نیاز است قبل از ارسال درخواست پذیرش، استارت آپ خود را ثبت حقوقی کنیم؟

پاسخ: خیر. در صورتی که هنوز ثبت شرکت انجام نداده اید هم می‌توانید در شتابدهنده توانا پذیرش شوید و ما به شما در مراحل ثبت شرکت و مسائل قانونی آن کمک می‌کنیم. همچنین مشاوران حقوقی شتابدهنده توانا در تمام طول مسیر به شما مشاوره ها و خدمات حقوقی ارائه می‌کنند.

5.آیا برای پذیرش تیم نیاز به محصول آماده است؟

پاسخ: بله. برای پذیرش طرح در شتابدهنده توانا نیاز است که تیم فناور به کمینه محصول پذیرفتنی ( MVP ) یا همان نمونه اولیه از محصول خود رسیده باشند.

6.آیا اطلاعات ایده و طرح ما محرمانه می‌ماند؟

پاسخ: قطعا تمام اطلاعات تیم و طرح شما کاملا محرمانه خواهد ماند. برای اینکه از این بابت اطمینان خاطر داشته باشید در هر مرحله ای که پذیرش شوید از ابتدا پیمان‌نامۀ عدم‌افشای اطلاعات ( NDA ) بین شتابدهنده و اعضای تیم استارت‌آپ منعقد می ‌شود.

7.معیار و ملاک شتابدهنده توانا برای پذیرش تیم های استارت آپی چیست؟

پاسخ: معیارهای شتابدهنده

8.آیا شتابدهنده توانا دو استارت‌آپ از یک تیم را پذیرش می‌کند؟

پاسخ: بله. یک تیم می‌تواند دو طرح را ارائه دهد و هر دو پذیرش شود اما ما چنین کاری را به طور همزمان توصیه نمی‌کنیم. بهتر است یک طرح به نتایج قابل قبول برسد سپس فعالیت روی طرح بعدی آغاز شود.

9.پیش از این، برای پذیرش درخواست داده ایم ولی از طرف شتابدهنده توانا رد پذیرش شده ایم، آیا میتوانیم دوباره درخواست خود را ثبت کنیم؟

پاسخ: بله. در صورتی نواقص و ایرادات وارده به طرح خود را رفع کرده باشید، می‌توانید دوباره درخواست خود را ثبت کنید.

10.ایده بسیار جذابی دارم اما دانش و مهارت فنی لازم برای پیاده سازی آن را ندارم. آیا من را پذیرش میکنید؟

پاسخ: خیر. مهم است که بنیان‌گذاران استارت‌آپ مهارت‌های لازم برای ساخت محصول را داشته باشند نه اینکه برون‌سپاری کنند. برای عموم کسب‌وکارها نیاز است با وجود هم‌بنیان‌گذاری فنی و تخصصی تیم تکمیل گردد.

11.پیش از این در برنامه شتابدهی شتابدهنده دیگری شرکت کرده ام، در این صورت میتوانیم در شتابدهنده توانا پذیرش شویم؟

پاسخ: بله. شرکت کردن استارت‌آپ‌ها در مراکز رشد یا شتابدهنده‌های دیگر، مانعی برای پذیرش در شتابدهنده ی توانا نخواهد بود.

خدمات

1.شتابدهنده توانا چه خدماتی را به تیم‌های پذیرفته شده ارائه می‌دهد؟

پاسخ: خدمات شتابدهنده توانا به تیم ‌های فناور عبارتند از:

 • فضای کار اشتراکی
 • تدوین طرح توجیهی و مدل کسب و کار
 • برنامه ریزی و کنترل پروژه
 • سرمایه گذاری و جذب سرمایه
 • ارائه مشاوره حقوقی در حوزه کسب و کارهای نوپا
 • خدمات رسانه و تولید محتوا
 • ارائه خدمات بازاریابی
 • برگزاری رویدادهای فناورانه
 • شبکه سازی و تامین منابع انسانی خبره
 • بهره مندی از آزمایشگاه و اتاق‌های تمیز دارویی
 • ارائه مشاوره و منتورینگ تخصصی در حوزه دارو و مکمل
 • امکان بهره مندی از خدمات تولید مشارکتی
 • برگزاری دوره های آموزشی
 • خدمات کنترل کیفی و فرمولاسیون

2.شتابدهنده توانا در ازای ارائه خدمات خود چه هزینه ای از تیم ها دریافت میکند؟

پاسخ: خدمات مذکور به تمام افراد و تیم‌های پذیرفته از طریق استارت‌آپ ویکندها و فراخوان‌های شتابدهنده به طور رایگان ارائه می‌گردد. اما سایر افراد متقاضی می‌توانند این در ازای پرداخت هزینه از این خدمات استفاده نمایند.

3.آیا می‌توان بدون پذیرش تیم، از خدمات شتابدهنده توانا استفاده کرد؟

پاسخ: بله. شتابدهنده توانا سالانه یک الی دو بار از طریق فراخوان و یا استارتآپ ویکند تیم های فناور مستعد و خلاق را جذب می‌کند. اگر به هر دلیلی در این بازه‌های زمانی پذیرفته نشدید می‌توانید از طریق عضویت در باشگاه توانمندسازی، از تمامی خدمات استفاده نمایید.

4.خدمات و امکانات فضای کار اشتراکی شتابدهنده توانا چیست؟

پاسخ: خدمات و مزایای استفاده از فضای کار اشتراکی شتابدهنده توانا عبارتند از:

خدمات عمومی: صندلی و میزکار اشتراکی و اختصاصی،  اینترنت پر سرعت، پرینتر و فکس، کشو اختصاصی

خدمات ویژه: تخفیف شرکت در رویدادهای داخلی، تخفیف استفاده از خدمات تخصصی شتابدهنده توانا، تلفن اختصاصی، کد پستی مستقل، دسترسی به اتاق جلسات

خدمات رفاهی: رستوران و کافی شاپ، دسترسی به حمل و نقل عمومی، آشپزخانه، زمین والیبال

5.آیا میتوان بدون پذیرش تیم از فضای کار اشتراکی شتابدهنده استفاده کرد؟

پاسخ: بله. افراد کارآفرین و تیم های استارتاپی می‌توانند در مدت زمان محدود و مشخصی میز 2 نفره یا میز 4 نفره از شتابدهنده توانا اجاره کنند و در مدت معلوم در میز معین در شتابدهنده مستقر شوند و از تمامی خدمات فضای کار اشتراکی و سایر خدمات جانبی استفاده کنند.

6.خدمات آموزش و مشاوره شتابدهنده توانا در چه زمینه هایی است؟

پاسخ: شتابدهنده توانا مشاوره های متنوعی از قبیل مشاوره تجاری سازی، مشاوره کسب و کار، مشاوره کنترل پروژه و حقوقی را ارائه می کند.

7.آیا این امکان وجود دارد که بدون حضور فیزیکی در شتابدهنده توانا، از مشاوره و آموزش‌های شتابدهنده استفاده کنیم؟

پاسخ : بله ، بسیاری از خدمات شتابدهنده با توجه به شرایط کرونا به صورت غیر حضوری و آنلاین ارائه می گردد.

فهرست